Yükleniyor...
Bedri Özdemir :::::Yıldızeli:::::
Bedri Özdemir 


Karikatürist, İllüstrasyon Çizim Sanatçısı - Saz Sanatçısı


Bedri Özdemir; 1960 Sivas'ın Yıldızeli ilçesi Şeyhhalil köyü doğumlu. Babasının memuriyeti dolayısıyla Tokat'ın Zile ilçesinde uzun yıllarını geçirdi. Eğitimini Zile'de Hüseyin Gazi İlkokulu'nda, Kale Ortaokulu'nda ve Zile Endüstri Meslek Lisesi'nde tamaladı. Gazi Üniversitesi Elektronik Bölümü mezunu. 

Bağlama çalmaya, ortaokul yıllarında o zamanki çocukluk arkadaşı şimdilerde mimar olan Tekin Kireçci ve Karabağın Hüseyin olarak anılan arkadaşlarıyla başladı.

TRT o yıllarda yetiştirilmek üzere 'Saz Sanatçısı' sınavı açmıştı. Bedri Özdemir bu sınavları kazanarak profesyonelliğe ilk adımını attı. TRT Televizyonu'nda yayınlanan 'Bizden Size', 'Yurdun Sesi' isimli müzik programlarında Tar Sanatçısı olarak seyircisinin karşısına çıktı.

TRT Ankara Radyosu Saz Sanatçısı Yozgat'ın Akdağmadeni'nden Osman Duran ve Mey Sanatçısı Mustafa Özgül'ün büyük desteklerini gördü. Uzun yıllar Ankara'da Saz ve tar sanatçısı olarak sahnelere çıktı.

Bedri Özdemir; zamanın ünlü sanatçılarından Seyit Al, Mehmet Bozdoğan, Tuğrul Şan, Halit Araboğlu, Kenan Temiz, Hüsamettin Subaşı, Aliye Akkılıç, Hacer Buluş, Selahattin Erorhan, Kerküklü Sanatçı Abdurrahman Kızılay ve kahramanlık türküleri okuyan Hasan Mutlucan gibi sanatçılara eşlik etti.

Bilgisayar programcılığı üzerine Ankara'da açtığı kendi işyerinden emekli olup yaşamını Muğla'nın Marmaris ilçesinde sürdürmektedir.

 
 

 

Toplam Ziyaret: 3.260.675