Yükleniyor...
Hakkımızda

S i v a s' ı n A l ı ş v e r i ş S i t e s i 

4 Eylül 2009 | Sivas ili, ilçe-belde-köy ve mezralarının fotoğraf-video görüntülerine ulaşabileceğiniz satış odaklı Sivas Yayınları ve Sivas Fotoğraf ve Video Galerisi www.sehrisivas.com web sitesi açıldı.

Sivas Kent Arşivi'nin koleksiyonunu oluşturan Sivaslı Şair ve Yazarların Sivas Yayınları ve diğer çıkarmış olduğu yayınlar, Sivas Sanatçılarınca çıkarılmış; Taş Plak - Plak, Kaset, Müzik CD ve Görüntülü DVD'lerin İnternet ortamında satışının yapılması amaçlanmıştır.

 

■■■Bu SiTede SiVas VaR

www.sehrisivas.com web sitesi bir Zara Kültür Araştırma Grubu kuruluşudur.

Öncelikli olarak bu sitede amaçlanılan şey; Sivas ve yöresini, Sivasın tarihi, kültürel ve folklorik değerlerini görsel tanıtmak, Sivaslı şair, yazar, gazeteci ve akademisyenlerin biyografisine-yayınlarına, sanatçılarının tanıtımına ve müzik albümlerine yer vermektir.
Diğer bir yapılan ve yapılacak olan şey; www.sehrisivas.com web sitesi üzerinden Sivas'a dair dergi, kitap, gazete, yıllık, rehber ve fotoğraf, müzik albümlerinden taşplak, plak, kaset ve DVD'lerin satışlarının olmasıdır.

İnternet üzerinden www.sehrisivas.com web sitesinden yapılacak olan ürün satışlarından elde edilen gelirle; Kültür Kenti Sivas'ın Sivas Kültür ve Turizm Projesi'nin yürütülmesinde, Sivas'ın kültürel ve folklorik değerlerinin tanıtımında ayrıca Zara Kültür Araştırma Grubu bünyesinde kurulan Sivas Kent Arşiv Merkezi'nde Sivas'a dair çıkmış ve çıkacak tüm yazılı eserlerin, müzik albümlerinin toplanılmasında, bulundurulmasında ve arşivlenilmesinde harcanılacaktır.

Türkçe ve İngilizce hazırlanan www.sehrisivas.com web sitesi 4 Eylül 2009 tarihinde açılmış olup Sivas ili, ilçe-belde-köy ve mezralarının fotoğraf-video görüntülerine ulaşabileceğiniz satış odaklı Sivas yayınları, Sivas fotoğrafları ve kamera görüntülerinin olduğu 6 yıllık bir alt yapı çalışmasıyla güçlendirilerek 19 Ekim 2015 tarihinde internet ortamına taşınmıştır.

Zara Kültür Araştırma Grubu | www.zarakultur.com | Sivas Kent Arşiv Merkezi | FotoGraf |

 

Toplam Ziyaret: 3.808.807