Yükleniyor...
İlhami Arslantaş :::::Kangal:::::
İlhami Arslantaş :::::Kangal:::::
İlhami Arslantaş 


Halk Şairi - Ozan

25.09.1960 Kangal Etyemez Köyü doğumlu.
İlkokul tahsilini köyünde yapmıştır. On üç yaşında İstanbul'a gitmiş, Gümüşsuyu semtinde bir makine imalathanesinde işe girmiştir. Burada beş-altı yıl çalıştıktan sonra 1979 yılında Almanya'ya gitmiş, üç yıl da orada çalışmıştır. Sonra yurda dönerek askerlik hizmetini yerine getirmiştir. Terhis olduktan sonra evlenmiş, ancak bu evlilik kısa sürmüştür. İkinci evliliğini 1989'da yapmış, bu evlilikten ikisi kız üç çocuğu olmuştur. Geçirdiği bir kaza sonrası ağır işleri yapmaktan kaçınmış ve reklamcılıktan geçimini sağlamaya başlamıştır.
Şiir yazmaya ilk okul üçüncü sınıfındayken Ruhsatî'nin şiirlerini okuduktan sonra başlamıştır. Önceleri saz çalmakla beraber geçirdiği kaza sonrasında sağ elini yeterince kullanamadığı için şimdi çalamamaktadır.
Şiirleri, halk müziğine pek çok yeni eser kazandıran Halk Ozanı Lütfü Gültekin ve bir çok besteciler tarafından türkü olarak bir kısmıda sanat müziği olarak bestelenmiştir.
2000-2005 yılları arası HALKODER İstanbul Halk Kültürü ve Ozanları Geliştirme Dayanışma Derneği'nin Kurucu Genel Başkanlığını yapmıştır. Binden fazla şiiri vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.
 
 
 
 
Kitapları 


■Kalemin Teri
İstanbul 2002 160 sayfa

■Derinden Doruğa
Tunç Yayıncılık
İstanbul Aralık 2013
 
Toplam Ziyaret: 3.710.390