Yükleniyor...
Derya Gülen :::::Hafik:::::
Derya Gülen :::::Hafik:::::
Derya Gülen 


Türk Halk Müziği Sanatçısı


Derya Gülen; Sivas doğumlu. Aslen Sivas'ın Hafik ilçesi Kızılören köyünden. Eğitimine 1. ve 2. sınıflarını okuduğu Hafik/Kurugöl Köyü İlköğretim Okulu'nda başladı. 1995 yılında ailesi İstanbul'a taşınınca öğretimine kaldığı yerden devam etti. 3. sınıftan itibaren İlk ve orta öğretimini Küçükçekmece/Halkalı Malkaçoğlu İlköğretim Okulu'nda, liseyi de Halkalı Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde okudu. 

Müzikle aşinalığı ortaokul ve lise yıllarında okullarınca düzenlenen müzikal etkinliklerin korolarında yer almasıyla başladı. Babası Azimet Gülen'in sazıyla çalıp, beraber seslendirdiği türküler yine okul korolarına katılması Derya Gülen'in o yaşanmış yılları onun bugün için ses sanatçısı olarak sahne almasındaki harcıydı.

Sefaköy Kültür Sanat Merkezi'nde, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Mehmet Erenler ile birlikte halk müziği topluluğu korosunda yer aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Cenap Güngör'ün yönetimde yapılan Bahçelievler Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu'na katıldı.

2008 yılında Eskişehir - Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nü, 2010 yılında da aynı üniversitenin İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Böylelikle Derya Gülen, iki yıllık Anadolu Üniversitesi'nin iki ayrı bölümünde dört yıl okuyarak mezun olmuştur.

 
 

 

Toplam Ziyaret: 3.709.807