Yükleniyor...
Elif Buse Doğan :::::İmranlı:::::
Elif Buse Doğan :::::İmranlı:::::
Elif Buse Doğan 


Türk Halk Müziği Sanatçısı

 


Elif Buse Doğan; 1993 Kocaeli doğumlu. Aile kökeni Sivas ili İmranlı ilçesi Kapıkaya köyünden.

İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. 2000 yılında dedesinden öğrendiği bağlamayla müzik hayatına ilk adımını attı. İlköğretime devam ederken 2002 - 2004 tarihleri arası Kocaeli ilköğretimler arası yapılan ses yarışmalarında 3 yıl üst üste Türk Halk Müziği dalında birinci oldu. 

2008 yılında mezun olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı'ndan Türk Halk Müziği nazariyat, solfej ve bağlama eğitimi aldı. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi korosunda Kemal Kamalı ile birlikte 2004 - 2008 yılları arası bir süreçte Kocaeli Belediyesi'nin tüm konserlerinde solist ve korist olarak yer aldı.

Lise eğitimine Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde keman ve piano enstrümanlarını seçerek devam etti. Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi adına bir çok festivale ve konsere katıldı. 2007'de Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda yarı keman ve armoni eğitimi aldı. 2008 yılında da Kocaeli Oda Orkestrası'nda I. Keman olarak 2 yıl yer aldı ve bir çok konsere katıldı. 

2010'de Bizim Kocaeli gazetesinin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlemiş olduğu Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışması'nın ilkinde Türk Halk Müziği dalında birinci oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ‘Ses Eğitimi Türk Halk Müziği Bölümü'nü ve TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazandı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müzikoloji alanında Yüksek Lisans eğitimine devam eden Elif Buse Doğan, Prof. Dr. Erol Parlak ve Prof. Dr. Can Etili Ökten başta olmak üzere bir çok hocadan üslup, tavır ve yorum dersleri aldı. 2014 yılında açılan Aysun Gültekin’le Ustalık Sınıfı'nda yer aldı. Şef Zafer Gündoğdu yönetimindeki TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler Korosu'yla da bir çok konsere katıldı. Bu dönemde Art Life Müzik Merkezi'nde şan dersleri vermeye başlayan Elif Buse Doğan okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı. Üsküdar ve Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen kültür etkinlikleri çerçevesinde solo konserler verdi. 

2014 yılından itibaren Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosunda 'misafir sanatçı' olarak yer aldı ve İstanbul’un çeşitli semtlerinde yer alan kültür merkezlerinde konser verdi.

2010 yılından itibaren TRT Radyo ve Televizyonu işbirliğiyle On Muharrem Can-ı Kerbela, Radyo Günleri/İstanbul, Radyo Günleri/Ankara, Radyo Günleri/Erzurum, Usta İzler, Fısıltılar, Egeden Ezgiler, Bozkırın Nefesleri, Yaylaların Avazı, Aşkın Şehitlerine gibi THM programlarında solist olarak görev aldı. 

2012 - 2013 yılları arası şef Zafer Gündoğdu’nun hazırlayıp sunduğu TRT müzik kanalında her hafta canlı olarak yayınlanan 'Can-ı Gönül' adlı programda yer aldı. Yine bu zaman içerisinde CNN TÜRK başta olmak üzere bir çok özel kanalda, radyoda, konserlerde ve festivallerde türkülerini icra etti.

2013 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Bakü Qafqas Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen 'Azerbaycan Ordu Günü' etkinliklerinde Bakü-Yeşil Tiyatro Sahnesi'nde solist olarak yer aldı.

2014 yılında Ardahan Valiliği öncülüğünde hazırlanan 'Ardahan Türküleri’ adlı albüm projesinde Emel Taşçıoğlu, Aysun Gültekin, Hüseyin Turan ve Gülay gibi önemli isimlerle yer aldı.

Karagöz Sanat Evi ve Assocıatıon Drom kuruluşlarınca 24-31 Mart 2014 tarihleri arasında Ayvalık'ta düzenlenen Geleneksel Türk Müziği Atölyelerinden 'Ses Atölyesinin' eğitimcisi oldu. Türk Halk Müziği'ni ve Türk kültürünü aktarmaya çalıştı. Makamsal müzik üzerine eğitim almaya gelen Fransız müzisyenlere Türk Halk Müziği’ni ve Türk kültürünü aktarmaya çalıştı.

Şubat 2015'de TRT müzik'de başlayan 'Sıra Sende Türkiye' isimli yarışma programına katıldı ve üçüncülükle tamamladı.

Gel Sevduğum isimli ilk single çalışmasını Mart 2016 da, Küp İçinde Nişasta isimli 2. single çalışmasını da Ağustos 2016’da yayınladı.

Kültür Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu konserleri, solo konserleri ve TV programlarıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

2016 - 2017 yılları arası TRT müzik’te her hafta canlı yayınlanan Aşk İçin isimli müzik eğlence programı hazırlayıp sundu.

TRT müzik'te her Cumartesi akşamı yayınlanan Nefesten Sese isimli müzik eğlence programını sunmaktadır.

2018'de Her pazar akşamı radyo Kral Fm'de Elif Zamanı isimli türkü istek programını hazırlayıp sunmaktadır.

 
 
 
 
Albümleri / CD'leri 


-Bihaber
Esen Müzik
Mart 2015

-Elif Zamanı
Poll Production
Şubat 2018

 

Toplam Ziyaret: 3.710.334