Yükleniyor...
Fatoş Koçarslan ::müzisyen - besteci ve söz yazarı - sunucu - şair - oyuncu:: :::::İmranlı:::::
Fatoş Koçarslan ::müzisyen - besteci ve söz yazarı - sunucu - şair - oyuncu:: :::::İmranlı:::::
Fatoş Koçarslan 


 

müzisyen - besteci ve söz yazarı - sunucu - şair - oyuncu

 

 

araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

 

Fatoş Koçarslan; İstanbul/Bakırköy doğumlu. Aslen Sivas ili İmranlı ilçesinden. Yüksek öğrenimini Sosyal Bilimler alanında tamamladı. 1990 - 2001 yılları arası muhasebe yardımcısı, muhasebe şefi ve muhasebe müdürü olarak özel şirketlerde görev yaptı. 1995 - 1996 yılları arası da Özel Yasemin Kumral Spikerlik ve Sunuculuk Okulu'nu bitirerek, birçok etkinlikte sunuculuk yaptı ve yapmaya devam etmektedir.

Müziğe 1993 yılında İstanbul'un Selâmiçeşme semtinde Anadolu Yakası Mûsıkî Sevenler Derneği'nde Udi Necdet Gerginok'tan ud dersleri alarak başladı. 2001 yılında da Üsküdar Mûsıkî Cemiyeti'ne kaydolarak 3 yıllık eğitimini tamamladı.

Fatoş Koçarslan beste çalışmalarına 1999'de başladı. Arada Bir Hatırımı Sor Diyorum Sormuyorsun ve hicaz tarzında Aylar Geçti, Yıllar Geçti ilk iki bestesidir.

Bir müddet ara verdiği beste çalışmalarına, Bestekar Turhan Taşan'ın teşviki ile devam edip, çok sayıda esere besteci ve söz yazarı olarak imza attı.

Fatoş Koçarslan; besteci ve söz yazarı olarak 21 eseri TRT repertuarında olup 65 şiiri günümüz bestecileri tarafından bestelendi. Besteleyenler; Alâeddin Pakyüz, Amir Ateş, Asım Külâh, Cahit Deniz, Cengizhan Sönmez, Dr. Dolgun Dalgıçoğlu, Dursun Karaca, Erol Güngör, Ferhat Ersoy, Ferhat Sarmusak, Göktan Ay, Hüseyin İpek, Kemâl Külâh, Nazire Savran, Turhan Taşan, Türker Atik ve Zafer Kıralioğlu'dur.

Başta, mensubu olduğu Üsküdar Musiki Cemiyeti konserleri olmak üzere, birçok topluluk ve dernek konserlerinde bestelerine yer verildi, TRT Radyolarında programlara konuk olarak şarkı ve şiirleriyle katıldı. Bir çok şiiri Antoloji kitaplarında yayımlandı, radyo programlarında ve konserlerde okundu.

Keman üstâdı merhum Fikret Karahan ile 1997 - 2001 tarihleri arası fasıl ve solo çalışmalarında bulundu. Aynı dönemde Müjdat Gezen'in yönettiği; Nükhet Duru, Ayşen Gruda, Levent Özdilek, Nilgün Belgün ve Ateşböceği Ercan gibi oyuncuların rol aldığı '7 Kocalı Hürmüz' adlı tiyatro oyununda rol aldı.

Haziran 2015 tarihinde kurulan FA Mİ Musiki ve Sanat Derneği'nde yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve koro şefliği görevini üstlendi.

Fatoş Koçarslan; Mart - Mayıs 2013 döneminde Barış TV'de hazırlayıp, sunduğu Bir Fırtına Misâli adlı Türk Sanat Müziği programında kendi bestelerine ve günümüz bestekârlarının eserlerine yer verdi. 

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği MESAM üyesi ve Üsküdar Musiki Cemiyeti asil üyesi olan Fatoş Koçarslan, cemiyet ve derneklerce düzenlenen birçok konser ve organizasyonda profesyonel sunucu olarak görev almaktadır.

Tolga ve Tuna adında iki erkek çocuğu annesidir.
 
 
 
 
 
Kitapları 


şiir
■Küllerimden Doğdum Her Yandığımda
Artshop Yayınları
2017

■Sustuklarımı Duy Bir Fırtına Misâli...
Artshop Yayınları
2018

 

Toplam Ziyaret: 2.838.621