Yükleniyor...
Okay Öztürk ::Türk Halk Müziği Sanatçısı:: :::::Zara:::::
Okay Öztürk ::Türk Halk Müziği Sanatçısı:: :::::Zara:::::
Okay Öztürk 

 
Türk Halk Müziği Sanatçısı
 
 
 
araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu
 
 
Okay Öztürk; 10.02.1969 Sivas/Zara doğumlu. Aslen Zara'ya bağlı Şeyh Merzuban mahallesinden, eski adıyla Tekke köyünden. İlkokulu Sivas'ta okudu.
 
Müziğe ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. 10 yaşındayken ilkokullar arası ses yarışmasında birinci oldu. 1985 yılında Bahar Plak firmasının yapmış olduğu Altın Ses Yarışması'nda Türk Halk Müziği dalında birinci oldu.

Müzik hocalarından Bahattin Atmaca ve Necip Aydın'dan özel ses eğitimi aldı. 1993 yılında ASM Müzik Merkezi'nin nota ve şan eğitimini bitirdikten sonra çeşitli konserler verdi.

2000 yılında Yolcu isimli ilk albümünü, 2006 yılında da 5 eserden oluşan 2’nci albümünü yaptı. 2015'de TRT repertuarından oluşan 13 eserden oluşan Türkülerle Sevdamız adlı çıkardığı 3. albümünün yönetmenliğini TRT İstanbul Radyosu saz sanatçılarından Okyay Kösegil ve Yaşar Taner yaptı.

Ekin Türk TV'de Türkülerle Sevdamız adlı müzik programını 2015 ağustos ayından itibaren TRT saz sanatçılarıyla birlikte hazırlayıp sundu.

Okay Öztürk, Ulus Medya Yapım firmasını kurarak müzik sektöründe klipler çekmekte, festivallerde ve etkinliklerde konser sahnesi kurulumu yapıp, ses - ışık, görüntü ve sahne sistemleri ile ilgili birçok alanda hizmetler verip organizasyonlar yapmaktadır. 
 
 
 
 
Albümleri / CD'leri 


-Yolcu
2000

-
2006

-Türkülerle Sevdamız
2015

 

Toplam Ziyaret: 3.709.944