Yükleniyor...
Rüya Aydın :::::Zara:::::
Rüya Aydın :::::Zara:::::
Rüya Aydın 


Piyanist


"ülkemi avrupa'da, italya'da temsil ettiğim için çok gururlu ve mutluyum. beni destekleyen aileme, yaşar üniversitesi sanat ve tasarım fakültesi müzik bölümü öğr. gör. payam gül susanni'ye çok teşekkür ederim. ileride iyi bir konser piyanisti olup, dünyayı dolaşıp, icramı, müziğimi ve ülkemi her yerde tanıtmak istiyorum. pazartesi, 13 mayıs 2019 rüya aydın

 

araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

 
Rüya Aydın; 11.07.2003 İzmir doğumlu. Aslen Sivas'ın Zara ilçesine bağlı Kürünlü köyünden Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Müdür Yardımcısı / Temel Bilimler Bölümü Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı Öğr. Gör. Erkan Aydın ve Öğr. Gör. M. Beste Aydın'ın kızları, Karayolları'ndan emekli Kasım Aydın'ın ve Naciye Aydın'ın torunu...

Rüya Aydın piyano eğitimine 2010 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Öğr. Gör. Serdar Birgüler ile başladı. 2013 yılından itibaren Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi YÜSEM'de Müzik Bölümü Öğr. Gör. Payam Gül Susanni ile piyano eğitimini sürdürmekte olup Uğur Okulları Bornova Kampüsü'nde öğrenimine devam etmektedir.

Bir çok kez farklı salonlarda ve sosyal sorumluluk projelerinde piyano dinletisi, resitali veren Rüya Aydın; 29 Nisan 2019 tarihinde Pazartesi günü Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı'nda 50 dakikalık piyano resitali verdi.

İtalya'nın Barletta kentinde 2019'un 4-5 Mayıs tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri ikincisi düzenlenen farklı ülkelerin katıldığı klasik müzik, caz, pop ve çağdaş müzik performans yarışması Apulia Metropolitan Müzik Yarışması'nda orijinal adıyla 'apulia metropolitan music contest''de Uğur Okulları Bornova Kampüsü 10'uncu sınıf öğrencisi Rüya Aydın piyanoda E kategorisinde kendi dalında uluslararası birincilik elde etti.
 
 
Toplam Ziyaret: 3.453.618