Yükleniyor...
İrem Sak :::::Sivas:::::
İrem Sak :::::Sivas:::::
İrem Sak 


Tiyatro ve Dizi Oyuncusu

09.02.1986 Sivas doğumlu. Babası doktor, annesi ev hanımıdır. İlkokul, ortaokul ve liseyi Sivas’ta okudu. 2006 yılında üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü mezunu.

Tiyatro ile lise yıllarında tanışan İrem Sak, lisede iken birkaç tiyatro oyununda rol aldı. Üniversite eğitimi sırasında 2008 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde 'Sizinkiler' adlı oyunda Zeytin karakterini canlandırdı.

İrem Sak, 2008 yılından itibaren Domino's PizzaGaranti BankasıCoffee MateAllianzTeknosa ve Money Club reklamlarında oynadı.

2010 yılında Şen Yuva dizisi ile oyunculuğa başlayan İrem Sak, Şen Yuva dizisinden sonra ünlü komedyen Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal'ın yönettiği 5'er Beşer programında Sinem karakterini canlandırdı.

2012 yılında başlayıp 2014 yılında biten, Gülse Birsel’in senaryosunu yazdığı “Yalan Dünya” adlı dizide pavyon şarkıcısı Tülay karakterini canlandırmaya başladı ve dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, Füsun Demirel ve Bartu Küçükçağlayan ile beraber oynadı.

2012 yılında Sarp Apak ve Öner Erkan ile birlikte Altın Kelebek Ödülleri’nin sunuculuğunu yapmıştır.
 
 
Toplam Ziyaret: 3.453.980