Yükleniyor...
Atatürk'ün Soy Kütüğü Kitabının Yazarı Mehmet Ali Öz

Mehmet Ali Öz  
Mehmet Ali Öz, 'Gâzi Mustafa Kemal Atatürk'ün Soy Kütüğü' kitabının yazarı. Tarihçi, araştırmacı ve yazar. Mehmet Ali Öz, folklorik- kültürel ve tarihsel nitelikli kaynakları araştırıp tarayarak, belgelendirip akademisyenlerin ve araştırmacıların çalışmalarına katkı yapan bir kimliktir.
 
Yaklaşık 19 yıl Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Sivas'a bağlı çeşitli ilçe ve köylerinde İmam-Hatip olarak görev yapmış, 9 yıl kadar da Sağlık Bakanlığı bünyesinde memur olarak çalışmıştır.
 
Bizim Gürün'den, Bizim Sivas'a ve diğer birçok yöresel gazetelerde araştırma yazıları yayımlanmış, makaleler yazıp, söyleşiler yapmıştır. Bugüne dek 6 kitap yayımlayan Mehmet Ali Öz; 13 Eylül 2014 tarihinde HABER TÜRK kanalında yayınlanan, Gazeteci-Yazar Murat Bardakçı'nın hazırlayıp, Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Erhan Afyoncu ve Sanat Tarihçisi Prof. Dr. Nurhan Atasoy'un birlikte sundukları Tarihin Arka Odası programına konuk olarak katılmış, Atatürk ile ilgili hiç gündeme getirilemeyen ve tespit edilememiş belgelerin yayınlandığı çıkarmış olduğu '(Osmanlı Arşivi Belgelerine Göre) Gâzi Mustafa Kemal Atatürk'ün Soy Kütüğü' kitabı üzerine konuşmalar yapılmıştır. 
 
 
Toplam Ziyaret: 2.854.969