Yükleniyor...
Şahin Pekyiğit :::::Sivas:::::
Şahin Pekyiğit 


Yazar - Tiyatro Sanatçısı

18.10.1989 Sivas doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Sivas'ta tamamladı. 
1997 yılında, Devlet Tiyatroları’nın amatör eğitim veren kurs programlarında eğitim görmüş ve birçok tiyatro oyununda rol almıştır. Daha sonra halk eğitim merkezleri ve özel tiyatrolardan, tiyatro oyunculuğu üzerine özel eğitimler almıştır.
2007 yılında Sivas Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirdi.
Doğup büyüdüğü yer olan Sivas'tan ailesiynen İstanbul'a taşındı. 1989'sa Antalya, 2008 yılında Ankara yine aynı yıl Ankara'dan Konya'ya taşındılar.
2010 yılında Sivas ilinin ikinci özel tiyatrosu olan Aspendos Tiyatrosu’nu kuzeni Ferhat Pekyiğit ile beraber kurmuş ve ekibin ilk oyunu da yine kendisinin yazdığı Aşk-ı Sefa Aşk-ı Bela olmuştur.
Yazıya olan ilgisi 2007 yılında başlamış ve tiyatro oyunları yazmaya başlamıştır. Yazdığı tiyatro oyunları, birçok özel ve amatör tiyatro tarafından oynanmış, sivil toplum örgütlerine sosyal sorumluluk projesi kapsamında çeşitli oyunlar yazmıştır.
2010 yılında ise artık kısa film senaryoları yazarak senaryo alanında kendisini geliştirmeye başlayan Şahin Pekyiğit, 2012 yılında uzun metraj film senaryoları yazmaya başlamış, bu türde iki senaryoyu tamamlamıştır.
2011 yılından bu tarafa Sivas'ta Garanti Bankası Çağrı Merkezi'nde çalışmaktadır.
Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nde okuyor.
 
 
 
 
Kitabı 


■Salih Onu Seviyor idamlık mahkumun son gecesi
ISBN: 
Sokak Yayın Grubu
Mayıs 2018 112 sayfa

 

Toplam Ziyaret: 3.660.221