Yükleniyor...
Doç. Dr. Cengiz Şimşek :::::Yıldızeli:::::
Doç. Dr. Cengiz Şimşek 


Eğitimci, Çevirmen - Yazar
Fatih Üniversitesi
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri, Eğitim Programları Öğretim Üyesi

01.07.1969 Sivas/Yıldızeli doğumlu. Yıldızeli Lisesi mezunu.
1987-1989 yılları arası İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi, Düzce Meslek Yüksek Okulu Orman Ürünleri Endüstri Teknikerliği'ni okudu.
1990-1994 yılları arasında da lisans eğitimi almak için Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi 'Eğitim Programları ve Öğretimi' için Ankara'da bulundu.
2001'de Rusya-Samara Devlet Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde 'öğrenci yaratıcılığını artırma yöntemleri' üzerine doktora eğitimi alarak mucitlik ve düşünce ürünlerinin sertifikalandırılmasına yoğunlaştı. Akıl oyunları ve düşünce geliştiren oyunlar üzerine patent çalışmaları yürüttü.
2004-2005 yılları arasında askerlik görevi gereği Dr. Ulaştırma Asteğmen rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Harp Okulu'nda Davranış Bilimleri derslerini vermek üzere sivil öğretim görevliliği yaptı.
2000-2006 yılları arası Diyalog Avrasya Dergisi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı. 2006'da aynı derginin Genel Yayın Koordinatörlüğü'ne getirildi. Dergide Avrasya coğrafyasında hüküm süren kültürel ve toplumsal dinamikler üzerine yaptığı röportajlar yayınlandı, yazılar yazdı.
2007-2009 Bosna-Hersek Uluslararası Burç Üniversitesi'nde Eğitim Bilimleri'ne Giriş ve Gelişim ve Öğrenme dersleri verdi.
Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Askar Akayev'in Rusça yayınlanan Geleceği İyimser Düşünmek adlı kitabını, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in Yeni Şehir Astana adlı kitabını Türkçeleştirdi.
2007-2010 Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nde yarı zamanlı olarak Özel Eğitim yöntemleri, Gelişim ve Öğrenme, Sınıf Yönetimi dersleri verdi.
Eylül 2010 tarihinde Fatih Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Yardımcı Doçent unvanıyla tam zamanlı olarak göreve başladı. Aynı yıl Pedagojik Formasyon Akademik Koordinatörlüğü'ne getirildi. Formasyon eğitiminde Özel Öğretim Yöntemleri, Program Geliştirme, Öğrenme Öğretme Kuram ve Yaklaşımları derslerini vermeye başladı. 
Mart 2011'de aynı üniversitede Eğitim Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcılığına getirildi.
2011 Temmuz itibariyle Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığına atanarak, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanında öğrenci kazanımları, öğrenme ve öğretme becerileri, düşünme eğitimi, program geliştirme, öğretmen eğitimi alanlarında akademik çalışma ve projeler yürütmektedir.
 
 
 
 
Kitapları ■Başöğretmenim Babam
ISBN: 
Tiydem Yayınevi
Ankara 2013 1. Baskı

-Başöğretmenim Babam
ISBN: 
Tiydem Yayınevi
Ankara 2015 2. Baskı 145 sayfa
 
 
Çevirileri 


Tercüme Kitapları
■Kitabın Adı: Çağın Ötesinde Bir Dahi Tesla
Kitabın Yazarı: Boris Nikolayevich Rzhonsnitsky
Çeviri: Cengiz Şimşek
Yayınevi: Etkin Yayınevi
Türü: Biyografik Roman
İstanbul Ocak 2018

■Yeni Şehir Astana
İstanbul 2006

■Aksar Akayev, Geleceği İyimser Düşünmek
İstanbul 2005

■Sevinç Kerimova, Parapsikoloji, meditasyon "İçimize yolculuk"
İstanbul 2003

 

Toplam Ziyaret: 2.857.542