Yükleniyor...
Feyzullah Arslan ::Hukukçu - Yazar - Sınıf Üstü Emniyet Müdürü:: :::::Gürün:::::
Feyzullah Arslan ::Hukukçu - Yazar - Sınıf Üstü Emniyet Müdürü:: :::::Gürün:::::
Feyzullah Arslan 


 

Siyasetçi, Hukukçu - Yazar

Sınıf Üstü Emniyet Müdürü - Kamu Yönetim ve İdari Bilimler Uzmanı

 

 

araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğluFeyzullah Arslan01.01.1956 Sivas/Gürün doğumlu. İlkokulu ilçesi Gürün'de, ortaokulu Ankara'da okudu. 1973 yılında Ankara Polis Koleji'nden, 1976 yılında da Polis Akademisi'nden mezun oldu. 

Meslek hayatına başladıktan sonra Ankara'da eğitimine devam ederek Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Bölümünü aynı üniversitenin 
İşletme Fakültesi'ni ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Ayrıca Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

 

Meslek hayatına Komiser Yardımcısı olarak Çanakkale'de başladı. Sırasıyla Ankara'da, Şanlıurfa'da, Aksaray'da, Muğla'da, Fethiye'de ve İstanbul'da çeşitli rütbelerde görev yaptı.

1995 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek İkmal Bakım Daire Başkanlığı, Polis Başmüfettişliği, APK Uzmanlığı, Arşiv ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Polis Bakım ve Yardım Sandığı Başkanlığı görevlerinde bulundu. 

Feyzullah Arslan; 1998 yılında Elazığ, 2001 yılında Kocaeli, 2004 yılında Gaziantep, 2006 yılında da Antalya İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. 2001'de Emniyet Genel Müdür Yardımcısı iken aynı zamanda Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcülüğü görevini de üstlendi. 

1. Sınıf Emniyet Müdürü iken İskandinav Ülkeleri'nden Danimarka, İsveç, Norveç ve Finlandiya'da Emniyet Müşavirliği görevini yürüttü.

Avukatlık ve Noterlik ruhsatı bulunan Feyzullah Arslan; Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Rektör Danışmanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevlerinde bulundu.

31 Mart 2019 tarihinde Pazar günü yapılan Mahalli Seçimler'de; AK Parti'den Gürün Belediye Başkan adayı oldu.

Sahnelenen birçok tiyatro eseri olup, polis dergisi ve çeşitli dergilerde makaleleri yayınlandı. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Evli olup iki çocuk babasıdır.

 
 
 
 
Kitapları 


■Gül Güldür Düşündür
Poyraz Ofset Ankara Ekim 2002 1. Baskı 332 sayfa

-Gül Güldür Düşündür
Ankara 2006 2. Baskı 336 sayfa

■Polisin Hatıra Defterinden
-Polisin Hatıra Defterinden
-Polisin Hatıra Defterinden

-Polisin Hatıra Defterinden -yaşanmış polisiye olaylar-
ISBN: 
Derleyen: Feyzullah Arslan
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı Yayınları
Ankara 2003 422 sayfa

-Polisin Hatıra Defteri
ISBN: 
Akis Kitap
İstanbul 2005 476 sayfa

■Asayiş Berkemal
2011tiyatro
■Yarınlara Geç Kalmadan
Mitos Boyut Yayınları
İstanbul 2008 72 sayfa

 

Toplam Ziyaret: 2.857.512