Yükleniyor...
Damla Yüksek :::::Hafik:::::
Damla Yüksek :::::Hafik:::::
Damla Yüksek 


Ressamaraştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

Damla Yüksek; 10.06.1995 Sivas ili Hafik ilçesine bağlı Tozanlı Vadisi Otmanalan köyü doğumlu.

2013 yılında Sivas Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi'ni bitirdi. 2015 yılı Cumhuriyet Üniversitesi Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü mezunu olan Damla Yüksek 2016 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü'nü kazanmış, kayıt yaptırmışsa da gitmeyip kaydını daha sonra Kırıkkale Üniversitesi Mimarlık Bölümü'ne aldırmıştır. Üniversitenin 3. sınıfında okumaktadır.

Ressam Damla Yüksek'in 21 Nisan 2018 yılında Sivas'ta Atatürk Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi'nde açtığı Temas adlı ilk kişisel resim sergisinde sergilediği ve bir sanatseverin beğenerek satın aldığı, Dolunay adını taşıyan tablonun görsel hali sergiden bir yıl sonrası Nisan 2019 tarihinde İkinci Adam Yayınları'ndan çıkan Seyran Yüksek'in yayımladığı İzi Var Hâlâ kitabının kapağına taşındı.

Böylelikle; 21 Mayıs 2019 tarihinde FOX TV'de Perşembe gününün sabahı canlı yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında; program yapımcısı İsmail Küçükkaya tarafından; kardeşi, Yazar 
Seyran Yüksek'in yazdığı, Ressam Damla Yüksek'in de resimlediği Hayata Dair Birkaç Satır kitabının tanıtımı yapıldı.


Damla Yüksek; Trakya Ressamlar Derneği üyesidir.

 
 
 
 
  Resimleri 

 

 

2011 yılında Damla Yüksek, Ayşe Turhan ve Yıldız Karataş tarafından yapılan 8 milyon noktadan oluşan bir çalışmadır. Dünyada bir benzeri bulunmamakla birlikte imkanların kısıtlı olmasından dolayı Guinness Dünya Rekorları Kitabı’na başvuru yapılamamıştır. Mevcut rekor 2 milyon noktalı çalışmadır.

    
 
   

 

Toplam Ziyaret: 631.603