Yükleniyor...
Şule Köklü :::::Zara:::::
Şule Köklü :::::Zara:::::
Şule Köklü 


Yazar

 

 

araştırma, biyografik yazı; yakup kadri bozalioğlu

 


Şule Köklü; 1970 Sivas/Zara Karşıyaka mahallesi doğumlu. Aslen Zara'nın Kaplan köyü Çotuklar mezrasından.

 

İktisat, Davranış Bilimleri ve Sosyoloji alanlarında lisans eğitimlerini tamamladı. Öyküleri Karabatak ve Hece Öykü dergilerinde yayınlandı.

 

Şule Köklü; 2016'nın12 Mart'ında Cumartesi günü Yanık Maske romanıyla İstanbul CNR Kitap Fuarı'nda, 3. Salon'da açılan Şule Yayınları Standında imza günü düzenledi.

 

1 Haziran 2016 tarihinde Çarşamba günü Yanık Maske romanının 3. Baskısıyla da İstanbul / Üsküdar Kitap Fuarı'nda açılan Şule Yayınları Standında yine 3 Eylül 2016 tarihinde Cumartesi günü Yanık Maske romanıyla 5. Sivas Kitap Günleri'nde Sivas Tarihi Kent Meydanı'nda açılan Şule Yayınları Standı'nda imza günü düzenledi.

 

Şule Köklü5 Ekim 2016 tarihinde Çarşamba günü Yanık Maske romanıyla İstanbul'da Sancaktepe Kitap Fuarı'nda açılan Şule Yayınları Standı'nda yine bir imza günü düzenledi.

 

11 Nisan 2017 tarihinde Salı günü Şehit Teğmen Hacı Bayram Elmas Yatılı Bölge Ortaokulu Konferans Salonu'nda Zara ilçe Millli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3. sü düzenlenen Zara Kitap Fuarı'nda Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni - Yazar Ahmet Suat tarafından Şule Köklü ile şöyleşi yapıldı. O tarihe kadar 6. baskısını yaptığı Yanık Maske romanının yazarı Şule Köklü; söyleşinin ardından dinleyicileri olan Zara Anadolu ve Zara Anadolu İmam Hatip öğrencilerinin tamamına Yanık Maske kitabının 5. baskısını imzaladı.

 

Şule Köklü; evli ve üç çocuk annesidir.

 

 

■ ŞULE KÖKLÜ Kitapları  Şule Köklü Kitapları

 
 
Kitapları 


roman
■Yanık Maske
ISBN: 978-605-9087-36-0
Şule Yayınları
Alioğlu Matbaacılık İstanbul Kasım 2015 1. Baskı 207 sayfa

-
Yanık Maske
ISBN: 
Şule Yayınları
Aralık 2015 2. Baskı

-Yanık Maske
ISBN: 
Şule Yayınları
Nisan 2016 3. Baskı

-Yanık Maske
ISBN: 
Şule Yayınları
2016 Nisan 4. Baskı

-Yanık Maske
ISBN: 
Şule Yayınları
2017 Mart 5. Baskı

-Yanık Maske
ISBN: 
Şule Yayınları
2017 Nisan 6. Baskı

-Yanık Maske
ISBN: 
Şule Yayınları
7. Baskı


■Baltar
ISBN: 
Şule Yayınları
İstanbul Kasım 2018 1. Baskı 255 sayfa

-
Baltar
ISBN: 978-605-2021-80-4
Şule Yayınları
Alioğlu Matbaacılık İstanbul Ocak 2019 2. Baskı 255 sayfa
 
ISBN: 
Şule Yayınları
Eylül 2019 3. Baskı 255 sayfa
 
 
■Kızılırmak Çocukları
ISBN: 
Şule Yayınları
İstanbul Ekim 2019
 
 
 
Yanık Maske; köye yüzünde maskesiyle gelen bir ismin etrafında dönüyor. Anlatıcı 18 yaşlarında köyden bir genç onun gelişiyle varoluşunu sorguluyor. Köylü maskeyi takmasını yüzündeki yanığa verirken, çocuk buna inanmıyor peşine düşüyor. Tabi temiz bir aşk hikâyesi de var. Yemeğinden çorap nakışına, düğünden ölüm ritülellerine kadar her şey anlatılıyor.
 
 
Baltar; romana konu olan mekan Kösedağın yaylalarında geçiyor. İki husumetli yaylanın beş köpeğinden biri olan baş kahraman Baltar Sivas kangalının romanı. Etrafında husumetin, hırsın, kurtların ve elbette aşkın çember ördüğü bir dünyada, insanın sadık bir yoldaşına bürünüyor Baltar. Eser, bir kangalın kendisiyle, insanlarla ve tabiatın kanunlarıyla savaşı aynı zamanda.
 
Kızılırmak havzasında büyüyen her çocuğun hikâyesi Kızılırmak Çocukları; kendisini okuyan her insana bir bağ sözü veriyor. Öyle ki çocukluğumuzun ara sokaklarından meydanlarına koştuğumuz yıllara gönderiyor bizi. Yazar karakteriyle ve mekânlarıyla özlemini çektiğimiz hayatı hatırlatıyor. O hayat, Kızılırmak'ın coşkun sularıyla birlikte yeniden ve yeniden var oluyor.

 

Toplam Ziyaret: 985.277