Yükleniyor...
İbrahim Özel :gazeteci: :::::Zara:::::
İbrahim Özel :gazeteci: :::::Zara:::::
 

gazeteci

İbrahim Özel

gazetezara Yazıişleri Müdürü

 

AA Anadolu Ajansı Yurt Muhabiri

 

 

 

yakup kadri bozalioğlu  |  araştırma

 

 

 

İbrahim Özel; 1979 doğumlu. İlkokulu İstanbul'da, orta ve lise öğrenimini de Zara'da tamamladı. 2002 yılı Cumhuriyet Üniversitesi Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu Arıcılık Bölümü mezunu.


 

1996 yılında amatör olarak gazeteciliğe başladı. 1998 - 2002 tarihleri arası Türkiye ve Akit gazeteleri temsilciliği, İhlas Haber Ajansı İHA Yurt Muhabirliği, 2003 - 2008 tarihleri arası Yenişafak Gazetesi Temsilcilik ve Bölge Temsilciliği, 2004 - 2007 yılları arası da İhlas Haber Ajansı Yurt Muhabirliği görevlerinde bulundu.

 

 

İbrahim Özel; 2007 yılında Anadolu Ajansı AA Yurt Muhabirliği görevine başladı. Halen serbest haberci olarak aynı ajansta görev yapmaktadır.


 

2004'de Gazetezara gazetesi, Anadolu Medya, Anadolu Halk Takvimcilik, Zaragraf ve A Neşriyat firmalarını kurdu. 

 

 

2010 yılından bugüne Kızılay Derneği Zara Şubesi üyesi olan İbrahim Özel; 2010 yılında kurucusu olduğu Anadolu Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği’nin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.


 

2011 yılında da Zara Belediye Güreş Spor Kulübü’nü kurup, ikinci başkanlık görevini devam ettirmektedir. Aynı zamanda Türkiye Güreş Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve delegesidir. 2014 - 2017 yılları arası Zara Belediyespor Kulübü Denetleme Kurulu Üyeliği ve kulüp basın sözcülüğü görevlerini yaptı.
 

 

1994 yılında Zara'da yayın hayatına başlayan Zara FM A.Ş. ile 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetezara gazetesi Av. Erhan EkiciAdem Doruk ve İbrahim Özel ortaklığında oluşturulan Zara Medya Reklamcılık Yayıncılık İletişim Organizasyon Tic. ve San. A.Ş. bünyesinde birleşerek 2019'da yayın hayatına devam etme kararı aldı.

 

 

Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans ve Medya - İletişim Önlisans Programı öğrencisi olan İbrahim Özel evli olup bir kız, bir erkek iki çocuk babasıdır.

 

 

İbrahim Özel Bibliyografyası Söyleşileri Hakkında Yayımlananlar

 

 

 

 

 

 

Toplam Ziyaret: 3.660.356