Yükleniyor...
Celal Özdemir :şair, söz yazarı - yorumcu: :::::Hafik:::::
Celal Özdemir :şair, söz yazarı - yorumcu: :::::Hafik:::::
 

şair, söz yazarı - yorumcu

Celal Özdemir

Pendik Sanatçılar Kulübü

Başkan Yardımcısı

 

 

 

şairler şiirini; gece yazar
şairlerin yaraları; gece azar
birde yüreğinde ise yarası
her gece ölür şair; azar, azar… celal özdemir

 

 

 

yakup kadri bozalioğlu  |  araştırma

 

 

Celal Özdemir; 1964 Sivas doğumlu. Aslen Hafik ilçesinin Bayramtepe köyünden.

 

İlkokulu, ortaokulu ve Endüstri Meslek Lisesi'nin 2. sınıfına kadar Sivas'ta okudu. 1980 yılında öğretmen olan babasının tayininin Bursa'ya çıkmasıyla 16 yaşına kadar yaşadığı Sivas'tan ayrılarak eğitimini Bursa'da devam ettirmiş, 1982 yılında Hürriyet Endüstri Meslek Lisesi'nden mezun olmuştur.


Oyak Renault ve Koç grubuna ait Düzey A.Ş.'nin idari kadrolarında çalışıp, 1990 yılında kendi isteği ile ayrılmıştır. 1998'de taşındığı İstanbul'da kendi işyeri olan elektronik mağazacılığını açıp ticaret hayatına başlayan Celal Özdemir müzik yapım ve prodüksiyonculuğu işleri ile de uğraşmaktadır.


Sanat hayatına şiir ve söz yazarlığı ile başlamış olup, Tv program yapımcılığı ve yönetmenlik alanlarında çalışmaları vardır.


Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Bölümü 2. sınıfında okuyan Celal Özdemir ikinci üniversite olarak ta 2017 yılında 53 yaşında üniversite sınavlarına girip kazandığı Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Bölümü'nde ön lisans yapmaktadır.


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Aralık 2017 tarihinde Pazar günü Sivas'ta gerçekleştirdiği mitingde; şair - söz yazarı Celal Özdemir tarafından kaleme alınan Yiğido isimli beş kıtalık şiirin iki kıtasını okudu. Sivas Belediyesi tarafından da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sesi kullanılarak klibe dönüştürüldü. Bu görsel çeşitli sosyal medya siteleri üzerinden paylaşılıp yerel televizyonlardan Sivas Radyo Televizyonu SRT'den de yayınlandı.

 

Celal Özdemir'in; 'sivas'ın ayazı, sivaslının kızı, ey yar, rüzgâr, gecenin üç buçuğu ve tut elimden götür beni sivas'a' adlı şiirleri bestelenmiştir.

 

Şiirlerini müzik eşliğinde solo ve düet biçiminde seslendirmeyi tarz edinen Celal Özdemir; Nöron Teknoloji Ltd. Şti. bünyesinde bestekar ve aranjör Mehmet Akın ile beraber AKN Müzik Yapım kayıt stüdyosunu kurarak İstanbul'un Pendik ilçesinde müzik albüm yapımı, klip çekimi, reklam ve iş yeri tanıtım filmleri, ses ve ışık sistemleri kiralama, konser organizasyonu gibi hizmetler sunmaktadır.

 

Celal Özdemir; İstanbul'un Pendik'de bulunan Sait Helvacı'da ses sanatçısı Seyhan Güler ile birlikte ayda bir kez Şiir Arası Şarkılar adıyla ortak sahne almaktadır.

 

Yurt içi konserlerinin yanısıra yurt dışında da Danimarka'nın başkenti Kophenang olmak üzere Almanya'nın Frankfurt ve Stuttgart şehirlerinde konserler verdi.

 

Celal Özdemir evli olup iki çocuk babasıdır.

 

 

■ CELAL ÖZDEMİR CD'li şiir albümü 

 Celal Özdemir    CD'li Şiir Albümü 

 

Sivas Kent Arşivi | 'Sivas şairlerinin CD'li şiir albümleri'

 

 

 

Bestelenmiş şiirleri, şiirlerini okuyan sanatçılar ve albümleri:

Sivas’ın Ayazısöyleyen: Seyhan Güler albüm [Aşk ve Gözyaşı | Olimbera], sözler: Celal Özdemir, müzik: Mustafa Karagöz

Tut Elimden Götür Beni Sivas'a söyleyen: Mustafa Karagöz


Şiirleri:
2017 | sivasspor marşı - veysel diye biri, geçti bizim elden - yorgun pikap - çocukluğumu özledim - eski mahalle - ne zaman büyüdüm? - gel de gör - tut elimden götür beni sivas’a - benim işte - söyle hayat

 

 
 
 
CD'li Şiir Albümü

 
1   Siyah Beyaz Aşk Şiirleri
AKN Müzik Yapım
Nisan 2018
 

 

Toplam Ziyaret: 3.710.355