Yükleniyor...
Gülsen Çakmak :şair - yazar: :::::Koyulhisar:::::
Gülsen Çakmak :şair - yazar: :::::Koyulhisar:::::

 

şair - yazar

Gülsen Çakmak

 

 

 

mesela,
mavi olacaksın
gökyüzü gibi
deniz gibi
sonsuzluk gibi
yüreğimin kaleminden uzanan
uçsuz bucaksız sen gibi
 gülsen çakmak

 

 

 

yakup kadri bozalioğlu  |  araştırma

 

 

 

Gülsen Koçyiğit Çakmak; 03.09.1979 Sivas/Koyulhisar Gökdere köyü doğumlu. 4 yaşında ailesiyle taşındığı Afyon'da eğitimini yaptı. İlkokulu Afyon'un Sultandağı ilçesinde İshaklı ilkokulu'nda, ortaokulu ve liseyi Sultandağı Lisesi'nin son sınıfına kadar okudu. Afyon'dan İstanbul'a taşınmasıyla lise son sınıf eğitimine de İstanbul'da devam edip Maltepe Lisesi'ni bitirdi. 2011 yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu.

İstanbul'da özel bir şirkette finans/muhasebe kısmında çalışmaktadır. 

Gülsen Çakmak; 11 Mayıs 2019 tarihinde Cumartesi günü Festival Yayıncılık'tan çıkan Yüreğimin Kaleminden kitabı için İstanbul'un Maltepe ilçesindeki Bağdat Caddesi minibüs yolu üzerinde 387/E 'de ki Aşiyan Düğün Salonu'nda kitabının tanıtımını yapıp söyleşi ve imza günü düzenledi.

 

 

20 Haziran 2019 tarihinde Perşembe günüde İsmail Küçükkaya'nın sunumuyla FOX tv ekranlarında İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat canlı yayın programının sabah kuşağında şair Gülsen Çakmak'ın yayınladığı Yüreğimin Kaleminden adlı şiir kitabından bahsetti.

 

 

Gülsen Çakmak'ın; 'yağmurlar yağıyorhüzün mevsimimemleket kokulu sevdiğimkızlarınızı sevinhasretimsin senseninle istanbul'da olamadık ve postacı' adlı 7 şiiri, Kalemin Gücü Platformu tarafından 2019'un Kasım ayında yayımlanan Kalemlerin Dansı adlı antoloji kitabında yer aldı.

 

 

9 Kasım 2019 tarihinde Cuma günü Tempo TV'de canlı olarak yayınlanan Erdem Kaya ile Gönül Sesi adlı müzik programına seslendirdiği şiirleriyle şair Gülsen Çakmak, türküleriyle Türk Halk Müziği sanatçılarından Sultan Tanyeli ve Yazar Mehmet Reşit Öztoprak konuk olarak katıldılar.

 

 

30 Kasım 2019 tarihinde Cumartesi günü İstanbul'un Güneşli'de Retaj Royale İstanbul Hotel'de düzenlenen ve Vizyon 58 Tv ekranlarından canlı olarak yayımlanan yetenekli, nitelikli Sivaslıları buluşturmak amacıyla 1. Sivas EN'leri Ödülleri gala gecesinde programın düzenleyicisi olan Müslüm Türkcan beraberliğinde oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay'ın sunumlarıyla Sivas Bileşenleri oluşumu adına Hafik Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Şahin tarafından Gülsen Çakmak'a Edebiyat Ödülü takdim edildi.

 

 

Gülsen Çakmak; evli olup Başaran adında bir çocuk annesidir.

 

 

 

 GÜLSEN ÇAKMAK kitapları  Gülsen Çakmak   Kitapları 

 

Sivas Kent Arşivi | 'Sivas Şairlerinin Kitapları'

Sivas Kent Arşivi | 'Sivas Yazarlarının Kitapları'《 

Sivas Kent Arşivi | 'Zara Kültür Araştırma Grubu'na İmzalı Kitaplar'《 .

 
 
Kitapları 

 
şiir
ISBN: 978-605-69311-9
Festival Yayıncılık
Ofis Matbaa İstanbul Nisan 2019 1. Baskı 160 sayfa
 
ISBN: 
Festival Yayıncılık
Ağustos 2022 2. Baskı
 
 
 
 
roman
2 Hayallerine Uçan Güvercinler
ISBN: 
Festival Yayıncılık
İstanbul Temmuz 2020 160 sayfa
 
 
 
 
.
3 Neşeli Bir Gezi Günlüğü
ISBN: 
Festival Yayıncılık
İstanbul Eylül 2021
 
 
 
4 Bilgi Küpü 'Kıtaları Öğreniyorum'
ISBN: 
Festival Yayıncılık
İstanbul Şubat 2023
 
 
 
 
 

 

 

Yüreğimin Kaleminden; kitabıyla Gülsen Çakmak yüreğinin kaleminden dökülen duygularını şiirleştirip, 'tene değmeden ruhunuza değecek, yüreğinize dokunabilecek insanları sevin'... diyor.

 

Hayallerine Uçan Güvercinler; Anadolu kadınlarımızın yaşadığı acıları, çaresizlikleri ve hayallerini anlatmaktadır.

 

Toplam Ziyaret: 3.808.936