Yükleniyor...
Çağrı Doğuş Gülmez :Türk halk müziği sanatçısı: :::::Zara:::::
Çağrı Doğuş Gülmez :Türk halk müziği sanatçısı: :::::Zara:::::
 

Türk halk müziği sanatçısı 

Çağrı Doğuş Gülmez

 

 

 

 

yakup kadri bozalioğlu  |  araştırma

 

 

 

Çağrı Doğuş Gülmez; Sivas/Zara doğumlu. İlköğretimi ve ortaöğretimi Zara Mehmet Akif İlkokulu ve ortaokulunda tamamladı. Zara Çok Programlı Lisesi mezunu.

2 ve 9 Aralık 2006 tarihlerinde Zara'da Farket Çok Amaçlı Düğün Salonu'nda Zara Sivil Toplum Örgütleri Kış Etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği Zara Ses Yarışması yapılmış, 16 Aralık 2006 tarihindeki final gecesiyle Çağrı Doğuş Gülmez Zara Ses Yarışması Jürisi'nce Türk Halk Müziği Zara Ses Yarışması 1. si seçilmiştir.

Yine, 2012 ve 2013 tarihlerinde de Kırıkkale Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu Türk Halk Müziği Konserine korist ve solist olarak katılmıştır.

2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Müzik Bilimleri Anabilim Dalı'nda 1. ve 2. sınıfları okuyan Çağrı Doğuş Gülmez aynı yıl Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticilik Bölümü önlisans mezunu.

2016 yılında da Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Ana Dalı Şan Ses Eğitimi Bölümü'ne yatay geçiş yaptı.


3. sınıf öğrencisiyken, C.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Okatan'dan batı müziği alanında ses ve şan eğitimi aldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü önlisans mezunudur.

2016'da Sivas Radyo Televizyonu SRT'de yapımcısı ve sunucusu Merve Boğazkesen'in yaptığı Konuştur Sesini adlı ses yarışmasına katıldı. Çağrı Doğuş Gülmez yarı finaldeyken kendi isteğiyle yarışmadan çekildi.

2016 ve 2017 yıllarında da Cumhuriyet Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu Çok Sesli Batı Müziği ve Türk Halk Müziği dalında solist olarak katıldı.

 

10 Mayıs 2017 tarihinde İmranlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce davet edilen Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu klasik müzik konserine solist olarak katıldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve şehirlerinden yetenekleri keşfeden O Ses Türkiye şarkı yarışmasına katılan Çağrı Doğuş Gülmez, söz ve Beste Orhan Ölmez'e ait Dön Desem şarkısını seslendirdi. 7. sezonu olan 8 Ekim 2017 tarihinde pazar günü yapılan O Ses Türkiye Yarışması TV8'den canlı olarak yayınlandı. TV 8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı yönetiminde yapılan O Ses Türkiye şarkı yarışmasına Jüri ekibinden Sibel Can'ın jüri koltuğuna oturan Yıldız Tilbe, Murat Boz, Gökhan ve Hadise eşlik ettiler.

Çağrı Doğuş Gülmez; akademik kariyerinin ilk başlangıcı olan müzik bölümünün tezli yüksek lisans sınavını 2019 tarihinin Haziran ayında kazanmış olup müzik alanında yüksek lisans yapmıştır.

 

2021 tarihi itibariyle Siirt merkezde ortaokulda müzik öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 

 
 

 

Toplam Ziyaret: 2.838.582