Yükleniyor...
Gülay Yılmaz Karel :yazar: :::::Divriği:::::
Gülay Yılmaz Karel :yazar: :::::Divriği:::::
 

yazar

Gülay Yılmaz Karel

(divriği - sivas)

 

 

 

 

 

 

yakup kadri bozalioğlu  |  araştırma

 

 

 

 

 

Gülay Yılmaz Karel08.05.1960 Sivas/Divriği doğumlu.

 

 

İlk ve ortaokulu Divriği'de, liseyi Ankara'da Anıttepe Ticaret Lisesi'nde okudu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü mezunu.

 

 

İngiltere Schiller Internatinonal Üniversitesi'nde 'International Hospitality and Tourism' dalında master yapmak üzere İngiltere'ye davet edildi, üniversitenin ikinci dönem seçkin öğrencilere verilen bursu almaya hak kazandı.

 

1994'den beri İngiltere'de yaşayan Gülay Yılmaz Karel, Birleşik Krallıkta kadınların sorunları ve çözümleri konusunda araştırmalarda bulundu.


 

1996 yılında Londra'da International Society Of Earthquake Precursors İSEP Başkanı Ronald Karel ile evlendi.


 

Amerika'da ve Avrupa ülkelerinde bulunduğu dönemlerde kadın ve eğitim, kadının iş hayatında ve sosyal yaşamı üzerine araştırmalar yaptı.


 

Bir müddet Belçika'da bulundu. Bulunduğu her toplumda toplum bireylerini, toplumsal olayları incelerken bunları felsefe ile birleştirerek yaşamı anlamaya, yorumlamaya ve anlamlandırma çabası içine girmiştir.

 

 

2 Haziran 2017 tarihinde Cuma günü; televizyon program yapımcısı İsmail Küçükkaya'nın sunumuyla FOX tv ekranlarında İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat canlı yayın programının sabah kuşağında Gülay Yılmaz Karel'in yayınladığı Ve Allah Kadını Yarattı adlı kitabından bahsetti.

 

 

Kadın ve kız çocuklarına karşı yapılan her türlü şiddete karşı durmak için; gönüllü öğretim görevlisi, eğitimci, avukat ve psikolog arkadaşlarıyla beraber Gülay Yılmaz Karel İngiltere'de Hope and Faith (future) Derneği'ni kurdu. 

 

 

Gülay Yılmaz Karel kurucusu olduğu derneğin 'Ağaç yaş iken eğilir' adlı projesiyle yeni formatlarla çocuk büyütmek ve büyümek, okul sonrası destekleyici eğitimle tüm bu sorunları kökünden çözmek için eğitim kurumlarıyla birlikte çalışma kararını Türkiye'ye de taşıma çabası içindedir.

 

 

Diğer taraftan Gülay Yılmaz Karel; gençliğe yeni ümitsel pencere açacak, sanat kulvarında azimle koşmaları için BeethovenVivaldiMozart üçleme eserini yazmıştır.

 

 

Ayrıca, çocukların kültürel bilgilerini artırmak, bilgi dağarcığını renklendirmek güzel duyguları önemsemek ve yaşamın fantastik döngüsünü tanımak için Zümrüdi Anka Kuşuyla Londra, Paris, İstanbul, Kahire ve luksor çalışması bulunmaktadır.

 

 

Gülay Yılmaz Karel 2017'nin 4 - 5 Kasım tarihlerinde Cumartesi ve Pazar günleri Ve Allah Kadını Yarattı kitabıyla 36. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı'nda Salon 2'de 2314A stand numarasında ki Siyah Kuğu Yayınevi'nde imza günü düzenledi.

 

 

 Gülay Yılmaz Karel    Kitapları   Kız Yurdu Yapılacak

 GÜLAY YILMAZ KAREL kitapları

Sivas Kent Arşivi | 'Sivas Yazarlarının Kitapları'《 

 

Kitapları 

 

1  Ve Allah Kadını Yarattı

ISBN: 978-605-9331-45-6

Siyah Kuğu Yayınevi

Mayıs 2017 240 sayfa

 

2  Maestro Sus Dedi Amadeus Mozart

ISBN: 

Büyülü Fener Yayınları

22.11.2022  208 sayfa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her geçen trajik bir şekilde artan kadın şiddeti ve cinayetleri, kız çocuklarının okuldan alıkonularak evlendirilmeleri haksızlığına kayıtsız kalmamak ve karşı durmak için Gülay Yılmaz Karel tarafından yazılan Ve Allah Kadını Yarattı adlı kitapda; aşkın, acının, yalnızlığın ve ölümün gölgelerini bir arada harmanlayan bir insanlık trajedisine tanık olacaksınız...

 

Toplam Ziyaret: 2.845.235