Yükleniyor...
Ömer Akpınar :şair - yazar: :::::Zara:::::
Ömer Akpınar :şair - yazar: :::::Zara:::::
 

şair - yazar

Ömer Akpınar

(23 Ocak 1941 - 7 Temmuz 2018)

 

 

 

 

Sivas'ın önemli bir değeri olan

Ömer Akpınar vefatının 4. yıldönümünde

saygıyla, sevgiyle ve özlemle anıyoruz...

 

 

 

canım babam seni çok özledik. çok erken gittin aramızdan, daha yapacağın çok işler, hayırlar vardı. garipler, muhtaçlar, kuşlar seni arıyor. sen hayatını vakfettin cemi cümleye ve Türk Milletinin yiğit bir neferi olarak her daim malınla ve canınla çalıştın, pek çok sıkıntılar çektin. seni üzenler de oldu ama bir kez bile of demedin, tevekkül ettin. hasta oldun, acılar ve sıkıntılar çektin yine tevekkül ettin, Allah C.C senden razı olsun. bizler ailen olarak senden razıyız. Rabbim' de seni rahmetinin en bol şekliyle mükafatlandıracağına eminim. can babama.

perşembe, 19 temmuz 2018 oğlu hüseyin öncan akpınar


 

ahirete intikalin bekleme durağı olan kabrinde, israfil'in sûr"unu bekleyenler kervanına yüzünün akıyla katılan ömer'in yanına gidinceye kadar, sadece hasretini çekeceğiz... perşembe, 19 temmuz 2018 sacit hocaoğlu

 

bazı insanlar çok yaşasa da yakınlarına az yaşamış gibi geliyor. ömer dayımda bizler için öyleydi. perşembe, 19 temmuz 2018 ecz. sedat kesici

 

 

 

 

 

Çendekoğlu sülalesinden Ömer Akpınar; 23.01.1941 Sivas/Zara Ahmethacı köyü doğumlu. İlköğretimini Zara Gazi İlkokulu'nda, ortaokulu da Zara Ortaokulu'nda tamamladı. 1960 yılı Sivas Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü mezunu.

 

1965 - 1968 tarihleri arası Hollanda'da Rotterdam Teknik Okulu Gemi Mühendisleri Bölümü'nde okudu. 1969 yılının Ocak ayında yurda döndü.


1970 - 1995 tarihleri arası da Ankara ve İstanbul'da soğutma ve depolama tesisleri kurup, dondurulmuş gıda sektöründe yönetici olarak çalıştı.

7 Temmuz 2018 tarihinde Cumartesi günü 77 yaşında vefat eden Ömer Akpınar 
Temmuz'un 9'un da Pazartesi günü İstanbul'un Maltepe İlçesinde Kuba Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından ...... Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Ömer Akpınar; Zaralılar Yardımlaşma ve Kalkınma Vakfı üyesiydi.

 

 

■ ÖMER AKPINAR kitapları Ömer Akpınar Kitapları Bibliyografyası O'nları Anıyoruz...

 

 
Kitapları 

 
1- Akpınar'ın Dünyası
Ocak 2014 1. Baskı
 
2- Akpınar'ın Dünyası
Baskı: Akademi Ozalit İstanbul Şubat 2014 2. Baskı 196 sayfa
Toplam Ziyaret: 3.709.679